Členství

O klubu

Našim cílem je vytvořit komunitu lidí, kteří mají slabost pro myšky. Neděláme rozdíly v tom, jestli jste chovatel, nebo “mazlíčkář”, náš klub je otevřený všem.
Budeme se snažit podporovat začínající majitele i chovatele  myšek, seznamovat je s genetikou a doufáme, že tím i rozšíříme řady zodpovědných chovatelů.
Chceme chov myší v ČR pozvednout na lepší úroveň a pokusit se navázat na to, co tu dříve již bylo a to je funkční klub chovatelů myší. 
S tím souvisí registrace vrhů, vystavování rodokmenů a uchovňování zvířat. Rádi bychom se také vrátili k pořádání výstav, vzdělávání formou seminářů a setkání členů klubu.
Členství je dle stanov klubu možné od 18-ti let věku, nebo se souhlasem zákonného zástupce.

"Mazlíčkář"

V našem klubu můžete být jako člen, který má myšky na mazlíky a nechce odchovávat mláďata.
Chcete být však v naší komunitě se všemi benefity. Každý člen dostane členskou kartu a certifikát člena klubu.

Chovatel

Pokud máte ambice být chovatelem a chovat pod klubem, je potřeba mít registrovanou chovatelskou stanici. Po registraci dostanete členskou kartu a certifikát chovatelské stanice.

ETICKÝ KODEX ČLENA KLUBU

Každý člen se zavazuje dodržovat etický kodex klubu, který je stanoven na základě dlouholetých zkušeností chovatelů myší v ČR.
V případě, že člen bude etický kodex porušovat, může být z klubu vyloučen bez náhrady.


Samce chováme vždy zvlášť, samice ve skupinkách

Samec je v ubikaci vždy sám. Samice se chovají ideálně po třech a více.

KLUB ZAKAZUJE POUŽÍVÁNÍ BĚHACÍCH KOLEČEK A DISKŮ

Tyto "hračky" nejsou uzpůsobené anatomii těla myši a může dojít k vážnému zranění a deformaci páteře (včetně ocasu). Způsobují také závislost.

Minimální rozměry ubikace

Samci: 30 x 20 x 20 cm Samice pro 3 - člennou skupinku : 40 x 30 x 30 cm s vyšším počtem jedinců se velikost ubikace musí zvětšovat.

PESTRÉ VYBAVENÍ

V každé ubikaci musí být k dispozici úkryt pro odpočinek a hračky. Myši musí být umožněno šplhání. Ubikace nesmí být holá!

vHODNÉ KRMENÍ A CELODENNÍ PŘÍSTUP K PITNÉ VODĚ

Pestré krmení, které obsahuje i živočišnou složku a nonstop přístup k pitné vodě.

POVINNOST POSKYTNOUT NEMOCNÉ ČI ZRANĚNÉ MYŠI ZDRAVOTNÍ PÉČI.

V případě nutnosti vyhledat odbornou pomoc veterinárního lékaře, nebo zahájit léčbu dle vlastního nejlepšího uvážení.

Ceny členství

Členství v klubu je možné od 18 let věku, nebo se souhlasem zákonného zástupce.

 

Cena jednorázového zápisného

100,-

Zápisné, platí každý nový člen

Jednorázový poplatek platí noví členové vždy k 31.12. prvního roku. V případě neuhrazení ročního členství již zapsaného člena klubu v termínu do 31.12. pro nadcházející rok, hradí člen opětovně nové zápisné do klubu.

Roční členství pro "mazlíčkáře"

150,-

Členství bez odchovávání mláďat

Pokud si chcete členství v klubu vyzkoušet, registrace CHS se dá udělat dodatečně. Doplácí se rozdíl mezi vaším členstvím a členstvím pro chovatele.

Roční členství pro chovatele

300,-

Registrace chovatelské stanice

Zahrnuje členství i registraci CHS.

zápisné a Členské příspěvky jsou nevratné!

Příklady

Jako mazlíčkář: Jste majitel čtyř myších holek a myšky vás baví a chtěli byste být členem klubu.
Nemáte ambice odchovávat myšky, protože jako člen je chovat ani nesmíte (ani “jen tak”).
Stanete se tedy členem klubu bez registrace chs a zaplatíte jednorázový poplatek 100,- jako zápisné do klubu a 150,- jako členství v klubu na rok. Pokud budete chtít následující rok v klubu zůstat, platíte už jen 150,- za členství. Pokud budete chtít obnovit členství až na přes rok, musíte opět zaplatit zápisné 100,-
Jako chovatel: Jste chovatel myšek a na tohle jste se moc těšil! Konečně můžeme chovat oficiálně a myšky se budou dokonce hodnotit. Zaregistrujete si tedy do klubu rovnou chovatelskou stanici, čímž se stáváte registrovanou chovatelskou stanicí a můžete odchovávat mláďata se vším všudy. Samozřejmě jsem zároveň i člen klubu. Zaplatíte tak jednorázový poplatek jako zápisné 100,- a k tomu 300,-/členství.  Pokud budete chtít následující rok v klubu zůstat, platíte už jen 300,- za členství. Pokud budete chtít obnovit členství až na přes rok, musíte opět zaplatit zápisné 100,-

Ze člena se vždy může stát chovatel a z chovatele se vždy může stát člen.
U chovatele se však peníze zpět nevrací a jako člen může být až od nového roku a zaplatí tak nižší členství. Člen může přejít na chovatele i v průběhu a doplatí rozdíl v členství, tedy 150,-

Člen může odchovávat mladé pod hlavičkou spřátelené registrované chovatelské stanice, pokud mu to umožní – vše jde pak na “její triko”. Vše ostatní se řídí pravidly klubu.